Man ir miastēnija


Kas jāņem vērā lietojot kalimīnu?

Lai palīdzētu ārstam izveidot tieši jums piemērotu terapiju, medikamenta lietošanas sākumā, rūpīgi pierakstiet, kādu efektu izjūtat pēc katras medikamenta devas. Bieži vien individuāla kalimīna devas pielāgošana un shēmas izveide ir ilgstošs un sarežģīts process, jo slimības simptomi un simptomi medikamenta pārdozēšanas gadījumā ir ļoti līdzīgi.... Lasīt vairāk»

Miastēnijas diena

MG_dienas

2015. gada 5. septembrī Latvijas Neiroimunologu asociācija sadarbībā ar biedrību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām MOTUS VITA rīko:

Pasākums pacientiem "Miastēnijas diena"

norises vieta: Tallink Hotel Riga, Elizabetes iela 24, Rīga

Programma: Miastēnijas_diena_05.09.15.pdf

Lasīt vairāk»

Kas mani sagaida plazmaferēzes laikā?

Sākumā abu roku vēnās tiek ievietotas adatas. Atsevišķos gadījumos var tikt izmantotas tikai vienas rokas vēnas. Ja roku vēnas ir pārāk mazas, tad plazmaferēzes veikšanai, ievietojot speciālus katetrus, var tikt izmantotas lielās vēnas, kas atrodas plecu joslā vai cirksnī. Pirms plazmaferēzes veikšanas ir svarīgi paēst un neizlaist nevienu ēdienreizi, ja vien ārsts nav rekomendējis rīkoties citādāk... Lasīt vairāk»

Vai bērns var pārmānot miastēniju?

Miastēnija un grūtniecība

Vairumā gadījumu miastēnija ir iegūta autoimūna slimības forma, kura ir saistīta ar antivielu veidošanos pret acetilholīna receptoriem vai olbaltumu - muskuļu specifisko kināzi (anti-MuSK). Sievietes, ar iegūtu autoimūnu formu nekad nenodod slimību saviem bērniem...Lasīt vairāk»

Kam ir nepieciešama timektomija?

TīmussLai arī nav stingri noteikts, kuriem pacientiem būtu nepieciešama timektomija un kāda veida operācija būtu pielietojama, parasti timektomija tiek rekomendēta pacientiem jaunākiem par 60 gadiem (retos gadījumos - arī vecākiem) ar mērenu vai smagu miastēnijas izraisītu muskuļu vājumu...Lasīt vairāk»