Kalimīns


Svarīgie momenti, lietojot kalimīnu

 

Standarta kalimīns (piridostigmīna bromīds, Kalymin®) tiek ražots 60 mg tablešu veidā. Maksimālo efektu tas sasniedz 2 – 2,5 stundas no medikamenta uzņemšanas brīža un ilgst 3-4 stundas.

Lietojot kalimīnu ir jāseko visiem ārsta norādījumiem. Medikaments ir jālieto stingri noteiktajā laikā pēc grafika, ko sastādījis ārstējošais ārsts.

Ko darīt, ja esat aizmirsuši iedzert kalimīnu noteiktajā laikā?

Ja pagājusi mazāk nekā stunda no ārsta norādītā uzņemšanas laika, nekavējoties jāiedzer izlaistu kalimīna devu, un vēlāk jāturpina lietot medikamentu pēc grafika.

Ja ir nokavēts vairāk par stundu, nekavējoties iedzeriet izlaisto devu, bet nākamo devu drīkst lietot tikai pēc 3-4 stundām. Visas tālākās devas jālieto pēc iepriekšējās shēmas. Piemēram, ja aizmirsāt iedzert rīta devu un izdzērāt to ap 14:00, nākamo devu drīkst izdzert 17:00 – 18:00 vai laikā, kuru norādījis jūsu ārstējošais ārsts.

Nekad nedrīkst lietot dubultu kalimīna devu, lai kompensētu aizmirstu medikamenta devu.

 

Kas jāņem vērā lietojot kalimīnu?

Jāpievērš uzmanību visām blakusparādībām un ja tas parādās, obligāti informējiet savu ārstējošo ārstu. Rūpīgi sekojiet medikamenta lietošanas shēmai. Lai palīdzētu ārstam izveidot tieši jums piemērotu terapiju, medikamenta lietošanas sākumā, rūpīgi pierakstiet, kādu efektu izjūtat pēc katras medikamenta devas. Bieži vien individuāla kalimīna devas pielāgošana un shēmas izveide ir ilgstošs un sarežģīts process, jo slimības simptomi un simptomi medikamenta pārdozēšanas gadījumā ir ļoti līdzīgi.

Ja medikamenta lietošanas laikā parādās elpošanas un rīšanas traucējumi, nekavējoties jāgriežas pēc neatliekamas medicīniskas palīdzības.

Kalimīns ir jāuzglabā sausā vietā. Nekādā gadījumā medikamentu nedrīkst glabāt ledusskapī, vannas istabā vai citās mitrās vietās.

Ceļojuma laikā medikamentam jābūt sev pieejamā vietā.

 

Iespējami kalimīna blakusefekti

Kuņģa - zarnu trakta darbības traucējumi, slikta dūša, vemšana, vēdergraizes, caureja. Pastiprināta siekalu izdalīšanās, asarošana, krēpu izdalīšanās, svīšana, muskuļu krampji un vājums, galvassāpes.

Par visām blakus parādībām, nekavējoties jāziņo savam ārstējošajam ārstam. Vairumā gadījumu, pēc medikamentu devas korekcijas, blakus parādības pāriet. Ja pēc devas korekcijas blakus parādības saglabājas, ārsts nozīmē papildus medikamentus, lai mazināt kalimīna blakusefektus.