Fakti par miastēniju un miastēnijas terapiju


Kā darbojas piridostigmīns?

Mēģinot aktivēt muskuli, nervs, kas savienots ar šo muskuļu šķiedru neiromuskulārajā sinapsē, izdala vielu, ko sauc par acetilholīnu (ACh). ACh pārvietojas pa nelielu telpu, ko sauc par sinaptisko spraugu, un saistās ar ACh receptoru (AChR). Ach saistīšanās ar AChR izraisa lokālu strāvu, kas, ja tā ir pietiekami liela, izraisa muskuļu šķiedras saraušanos. Autoimūnās MG gadījumā, antivielas pret AchR izraisa AChR zudumu. Samazinoties AChR skaitam, samazinās muskuļu kontrakcijas intensitāte. AChR zudumu var kompensēt, paaugstinot ACh koncentrāciju sinaptiskajā spraugā. To var efektīvi panākt, bloķējot vielu, kas normālos apstākļos sašķel acetīlholīnu – acetīlholīna esterāzi AChE. Piridostigmīns inhibē AChE, kas paaugstina ACh koncentrāciju sinaptiskā spraugā, kompensējot AChR zudumu. Lasīt vairāk»

Ko nozīmē termini "Alternatīva diena", "Augsta diena", "Zema diena" un "Brīvdiena"?

Tie ir termini, ko izmanto, lai aprakstītu tipiskus prednizolona dozēšanas modeļus.
• "Alternatīvā diena" ir tad, kad Jūs lietojat prednizonu katru otro dienu (piemēram, 10 mg šodien, nelietojiet neko rīt, lietojiet 10 mg nākamajā dienā u.t.t.)
• "Augsta diena" un "Zema diena" attiecas uz devām, kuras lieto alternatīvajā dienas grafikā, ko parasti izmanto, kad sāk samazināt zāļu daudzumu. Lasīt vairāk»

Kā ārstē miastēnijas acu formu?

Ir svarīgi runāt ar savu ārstu par Jums labāko ārstēšanas shēmu, salīdzinot simptomu smagumu un to ietekmi uz dzīves kvalitāti ar ārstēšanas riskiem un ieguvumiem. Cilvēki, kuriem galvenokārt ir kosmētiskas problēmas ptozes vai diplopijas dēļ, var apsvērt nefarmakoloģisku ārstēšanu piemēram: • Tumšu briļļu nēsāšana spilgtā gaismā. Lasīt vairāk»

Kas ir timektomija un kāpēc tā tiek veikta?

Timektomija ir aizkrūts dziedzera ķirurģiska izņemšana. Ir pierādīts, ka aizkrūts dziedzerim ir nozīme MG attīstībā. Tas tiek izoperēts, lai uzlabotu MG izraisīto vājumu un izņemtu timomu, ja tāda ir. Apmēram 10% MG pacientu ir aizkrūts dziedzera audzējs, ko sauc par timomu. Lielākā daļa no šiem audzējiem ir labdabīgi un mēdz augt ļoti lēni, tomēr reizēm audzējs ir ļaundabīgs (vēzis). Katrai personai, kurai diagnosticēta MG, jāveic krūškurvja CT skenēšana, lai pārbaudītu aizkrūts dziedzeri. Lasīt vairāk»

Kas ir mikofenolāts mofetils?

Mikofenolāts mofetils ir imūnsupresīvs medikaments, kas samazina organisma imūsistēmas aktivitāti. Zāles, kas nomāc imūnsistēmu, lieto pacientiem ar myasthenia gravis (MG), jo MG ir autoimūna slimība, kuras rezultātā rodas patoloģiskas antivielas, kas vērstas pret paša pacienta muskuļu audiem, nevis svešķermeni (piemēram, baktērijām). Lasīt vairāk»

Kā noteikt, vai attīstās MG krīze:

Dažreiz ir grūti noteikt, vai elpas trūkums ir saistīts ar MG muskuļu vājumu, citu plaušu slimību, sirds problēmām vai pat trauksmi. Pazīmes, ka MG dēļ elpošanas funkcija var pasliktināties, ir šādas:
• Grūtības gulēt uz muguras gultā bez elpas trūkuma
• Ātra sekla elpošana Lasīt vairāk»