Fakti par miastēniju


Miastēnija un miastēniskā krīze

Miastēnijas (MG) klīniskās izpausmes

Miastēnija (MG) ir reta neiromuskulāra slimība, kas izraisa muskuļu vājumu. MG simptomi var būt plakstiņu noslīdējums (ptoze), redzes dubultošanās, neskaidra runa, grūtības košļāt un norīt, kakla, roku un kāju vājums. Ja vājums ir smags, var būt grūtības staigāt un elpot. Šis muskuļu vājums var svārstīties laika gaitā un visas dienas garumā. Vājums var būt viegls vai smags. Cilvēki ar MG parasti jūtas spēcīgāki no rīta vai pēc atpūtas perioda. Ilgstoša aktivitāte vai atkārtota muskuļu slodze var palielināt vājumu. MG ārstēšana ietver simptomātisku terapiju un/vai imūnsupresantus. Lasīt vairāk»

Okulārā miastēnija

Kas ir miastēnijas acu forma?

Acu miastēnija ir miastēnijas (MG) forma, kurā muskuļi, kas kustina acis un kontrolē plakstiņus, ir vāji.

Kādi ir izplatītākie acu miastēnijas simptomi?

Cilvēkiem ar acu MG ir redzes traucējumi redzes dubultošanās dēļ un/vai noslīdējuši plakstiņi. Viņu acis nepārvietojas kopā sadraudzīgi, tāpēc rodas redzes dubultošanās. Viens vai abi plakstiņi var noslīdēt, aizverot visu acs zīlīti vai tās daļu, bloķējot redzi. Šie simptomi var būt viegli vai smagi. Acu muskuļu vājums bieži mainās jeb fluktuē pat dienas laikā. Acu problēmas bieži pasliktinās dienas beigās vai pēc ilgstošas slodzes. Ja Jums ir acu MG, var novērot, ka dažreiz acu problēmas uz laiku uzlabojas pēc vairāku minūšu atpūtas. Cilvēkiem ar acu MG nav apgrūtināta rīšana, runāšana vai elpošana, kā arī viņiem nav roku vai kāju vājuma. Lasīt vairāk»

Miastēnija grūtniecības laikā

Miastēnija un grūtniecībaJa esat sieviete ar miastēniju (MG) un domājat par grūtniecību, Jums jāapspriež savus plānus ar savu MG ārstējošo ārstu pirms grūtniecības. Tas dos jums un Jūsu ārstam pietiekami daudz laika, lai veiktu jebkādas korekcijas jūsu MG ārstēšanas plānā, nodrošinot vislabākos rezultātus ar vismazāko risku Jums un Jūsu mazulim. Jums un Jūsu ārstam arī jāapspriež Jūsu pašreizējā ārstēšanas plāna drošību grūtniecības laikā un izvairīšanos no jebkādas terapijas, kas varētu nevēlami ietekmēt augošo augli. Svarīgi ir arī ņemt vērā, kā terapijas izmaiņas var ietekmēt Jūsu veselību. Lasīt vairāk»

Miastēnija un medikamenti

BĪSTAMAS ZĀLES MIASTĒNIJAI

Daži medikamenti un bezrecepšu preparāti var izraisīt MG simptomu pasliktināšanos. Atcerieties pastāstīt jebkuram ārstam vai zobārstam par savu MG diagnozi. Ir svarīgi konsultēties ar ārstu pirms jebkādu jaunu zāļu lietošanas uzsākšanas, tostarp bezrecepšu zāļu vai preparātu.

Zāles, no kurām jāizvairās vai kuras jālieto piesardzīgi ar MG

Daudzas dažādas zāles ir saistītas ar miastēnijas (MG) pasliktināšanos. Tomēr tas ne vienmēr nozīmē, ka pacientam ar MG nevajadzētu izrakstīt šīs zāles. Daudzos gadījumos ziņojumi par MG pasliktināšanos ir ļoti reti. Dažos gadījumos var būt tikai "nejaušības" saistība (t.i., nav cēloņsakarība). Turklāt dažas no šīm zālēm var būt nepieciešamas pacienta ārstēšanai, un tās nevajadzētu uzskatīt par "nepieņemamām". Ieteicams, lai pacienti un ārsti apspriestu iespēju, ka konkrēts preparāts var pasliktināt pacienta MG. Vajadzības gadījumā būtu jāapsver arī alternatīvas ārstēšanas plusi un mīnusi, ja tāda ir pieejama. Ir svarīgi, lai pacients informētu savus ārstus, ja MG simptomi pasliktinās pēc jaunu zāļu lietošanas uzsākšanas. Šajā sarakstā ir sniegtas tikai biežāk sastopamās recepšu zāles ar visspēcīgākajiem pierādījumiem, kas liecina par saistību ar MG pasliktināšanos. Lasīt vairāk»