Miastēnija grūtniecības laikā


Ja esat sieviete ar miastēniju (MG) un domājat par grūtniecību, Jums jāapspriež savus plānus ar savu MG ārstējošo ārstu pirms grūtniecības. Tas dos jums un Jūsu  ārstam pietiekami daudz laika, lai veiktu jebkādas korekcijas jūsu MG ārstēšanas plānā, nodrošinot vislabākos rezultātus ar vismazāko risku Jums un Jūsu mazulim. Jums un Jūsu ārstam arī jāapspriež Jūsu pašreizējā ārstēšanas plāna drošību grūtniecības laikā un izvairīšanos no jebkādas terapijas, kas varētu nevēlami ietekmēt augošo augli. Svarīgi ir arī ņemt vērā, kā terapijas izmaiņas var ietekmēt Jūsu veselību.

Ārstēšana grūtniecības laikā

MG ārstēšana grūtniecības laikā ir līdzīga ārstēšanai pacientēm, kas nav grūtnieces. Lielākā daļa pacienšu, kuru slimība pirms grūtniecības tiek labi kontrolēta, paliek stabilas visu grūtniecības laiku. Ja ir pasliktinājums, tas, visticamāk, notiks nedēļās pēc bērna dzimšanas. Perorālais piridostigmīns (Mestinon® vai Kalymin®) ir standarta pirmās izvēles terapija grūtniecības laikā. Intravenozi ievadīti antiholīnesterāzes inhibitori (piemēram, piridostigmīns) nedrīkst tikt lietoti grūtniecības laikā, jo tie var izraisīt dzemdes kontrakcijas. Prednizolons ir imūnsupresants, ko izvēlas grūtniecības laikā. Ja prednizolons ir nepietiekams vai slikti panesams, azatioprīnu vai ciklosporīnu MG ekspertu konsensuss uzskata par relatīvi drošiem. Tomēr daži MG eksperti iebilst pret azatioprīna lietošanu grūtniecības laikā. Ja grūtniecības laikā nepieciešama tūlītēja īslaicīga terapija, var lietot vai nu plazmas apmaiņas procedūru (PLEX), vai IVIg.

Dzemdības

Kā grūtniece ar MG Jūs varat dzemdēt pati. Pirms dzemdību uzsākšanas ieteicams konsultēties ar anesteziologu. Magnija sulfāts, ko bieži lieto preeklampsijai un eklampsijai, nav ieteicams pacientēm ar miastēniju, jo preparāts var izraisīt miastēnisku krīzi.

Pārejoša jaundzimušā MG

Zīdaiņus, kas dzimuši mātēm ar autoimūnu MG, parasti būs jāpārbauda tūlīt pēc piedzimšanas, un kvalificēti jaundzimušo ārsti un medmāsas pirmās 3 līdz 4 dienas novēros, vai ir jebkādas pārejošas miastēniskā vājuma pazīmes, pat ja mātes miastēnija ir labi kontrolēta. Nelielam zīdaiņu skaitam būs nepieciešama ļoti īslaicīga elpošanas un barošanas palīdzība. Zīdaiņiem ar pārejošo jaundzimušo miastēniju, simptomi izzūd dažu nedēļu laikā, kad antivielas, kas saņemtas no mātes, sabruks.