Imūnsupresanti


Prednizolons

Prednizolons ir sintētisks hormons, ko parasti dēvē par steroīdu, precīzāk par glikokortikoīdu tipa steroīdu. Prednizolons ir ļoti līdzīgs hormonam kortizonam, ko dabiski ražo jūsu pašu ķermenis. Prednizonu lieto daudzu slimību un medicīnisku stāvokļu ārstēšanai. Ir vairāki steroīdu veidi ar dažādām darbībām. Glikokortikoīdu steroīdi ļoti atšķiras no androgēniem steroīdiem, kas ir zināmi kā "darbību uzlabojošas" zāles, kurus dažreiz izmanto dopingam. Lasīt vairāk»

Azatioprīns

Azatioprīns ir imūnsupresīvs medikaments, kas samazina organisma imūnsistēmas darbību. Zāles, kas nomāc imūnsistēmu, lieto cilvēki ar myasthenia gravis (MG), jo MG ir autoimūns traucējums, ko izraisa patoloģisku antivielu veidošanās. Azatioprīnu lieto kā MG ārstēšanu kopš 1967. gada. Lasīt vairāk»

Mikofenolāts

Mikofenolāts mofetils ir imūnsupresīvs medikaments, kas samazina organisma imūsistēmas aktivitāti. Zāles, kas nomāc imūnsistēmu, lieto pacientiem ar myasthenia gravis (MG), jo MG ir autoimūna slimība, kuras rezultātā rodas patoloģiskas antivielas, kas vērstas pret paša pacienta muskuļu audiem, nevis svešķermeni (piemēram, baktērijām). Sākotnēji tas tika apstiprināts kā transplantācijas pretatgrūšanas līdzeklis, bet ir konstatēts, ka mikofenolāts mofetils ir noderīgs autoimūnu slimību, piemēram, MG, ārstēšanai. Lasīt vairāk»